twitter
    Find out what I'm doing, Follow Me :) UNICEF

11 ore si 5 minute...

...nu este un film sau o piesa de teatru, este un meci de tenis care s-a desfasurat zilele acestea la Wimbledon (turl I) cu un record de timp absolut, de: 11 ore si 5 minute. Scorul final al meciului dintre John Isner si Nicolas Mahut a fost: 4-6, 6-3, 7-6, 6-7, 68-70

"Este inimaginabil, nu stim daca sa plangem sau sa radem" -a declarat Roger Federer

In meciul fara sfarsit, americanul John Isner si francezul Nicolas Mahut au batut 5 recorduri: cel mai lung meci din istorie, cel mai lung set, cele mai multe ghemuri intr-un set, cele mai multe ghemuri intr-un meci si si cei mai multi asi.

"Nu stiu cate ore am stat pe teren. Soc am avut dupa a 2-a intrerupere a partidei cauzata de intuneric", declara Nicolas Mahut miercuri seara, cand jucase 9 ore si 54 de minute in setul decisiv si se afla la egalitate cu Isner 59-59

"Nu se va mai intampla niciodata asa ceva. Am servit amandoi fantastic" - afirma John Isner, singurul care a avut mai multe mingi de meci in decisiv, ultima la 59-58